عملیات تخلیه از شرق حلب ادامه دارد

29 آذر 1395 - 

دانشجو آنلاین 95/9/29:«صبح روز دوشنبه 29 آذر 95  علمیات محاصره شدگان در شرق حلب از سر گرفته شد و به گفته یک منبع پزشکی بیش از هزار نفر از این منطقه خارج شدند
به گزارش تلویزیون فرانسه 24، بعد از چندین ساعت تاخیر عملیات تخلیه محاصره شدگان در شرق حلب از سر گرفته شد.
احمد الدبیس رئیس تیم پزشکی و داوطلبانی که در عملیات تخلیه شرکت دارند گفت بیست اتوبوس حامل ساکنان شرق حلب 1200 تا 1300نفر را به غرب شهر منتقل کرده است.
ناظر حقوق‌بشر سوریه نیزصبح روز دوشنبه گفت ده دستگاه اتوبوس حامل نزدیک به 500نفر از شهرک‌های فوعه و کفریا به سوی مناطق تحت کنترل اسد در حلب حرکت کرده است.
هنوز 30 دستگاه اتوبوس با سرنشین که از شب گذشته در سرما در انتظار حرکت بوده در محله عامریه متوقف شده است. این توقف به‌دلیل تهاجم افراد مسلح به اتوبوس های ویژه کفریا و فوعه و آتش زدن آنها بوده است.
یکشنبه شب گذشته تنها 350نفر توانستند با میانجیگری روسیه از شرق حلب خارج شوند. عملیات تخلیه بر اساس توافق میان روسیه و ترکیه و تحت نظارت کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ صورت گرفت.
استفان دمیستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه روز پنجشنبه گذشته گفت هنوز نزدیک به 40هزار غیرنظامی که در میان آنها 1500 رزمنده با خانواده‌هایشان در میان آنها وجود دارند در حلب باقی مانده‌اند.»

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95