ممانعت از تحصیل یک دانشجوی کرد بعد از پایان محکومیت

01 دی 1395 - 

دانشجو آنلاین 95/10/1:«دانا لنج آبادی دانشجوی سال آخر کارشناسی در رشته اقتصاد کشاورزی بعد از اینکه دوره محکومیت 20 ماهه خود را گذراند و برای ثبت نام برای آخرین سال تحصیلی خود اقدام کرد، اما دانشگاه پيام نور مريوان با ادامه تحصيل وی مخالفت کرد.
دوره محكوميت اين دانشجو در تاريخ ٢٦ شهريورماه سال جاري پايان يافته و پس از پيگيري هاي لازم و ثبت نام و انتخاب واحد ترم پائيزه، به وي گفته اند كه نمي تواند به تحصيلش ادامه دهد. دانا لنج آبادي در رابطه با دلايل ممانعت از تحصيلش مي گويد "پس از آنكه از دانشگاه مريوان نااميد شدم به استان مراجعه كردم كه  رئيس دانشگاه پيام نور استان سنندج پس از پيگيري جواب داد؛ از اختيار ما خارج است.وی افزود "اين در حالي است كه من در زندان امتحان ميدادم و مشكلي براي خواندن نداشتم و حتي براي اين ترم هم انتخاب واحد كردم و شهريه ثابتم را پرداخته ام.“
ممانعت از ادامه تحصيل اين فعال مدني در حالي است كه نامبرده ٥ بهمن ماه ١٣٩٢ و به دنبال تجمع خياباني شهروندان مريواني در اعتراض به اعدام سه تن در زندان هاي كردستان بازداشت و پس از مدتي روانه زندان شد. اول تيرماه ١٣٩٣ دادگاه انقلاب مريوان براي اين دانشجوي كرد، حكم ٢٠ ماه زندان و ٥٠ ضربه شلاق صادر كرد. حكم این دانشجو يكسال حبس به اتهام تبليغ عليه نظام و ٨ ماه حبس و ٥٠ ضربه شلاق به اتهام اخلال در نظم عمومي بود.
لازم به یادآوریست این  دانشجو پيشتر نيز در سال ٨٩ و به دنبال فعاليت هاي دانشجويي بازداشت شده بود كه به يك سال حبس تعليقي به مدت ٥ سال محكوم گرديد.»

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95