سه شنبه, 08 تیر 1395 11:08

رفتارهای خشن حراست دانشگاه از زبان یک دانشجوی علامه

دانشجو آنلاین 95/4/8 :« من دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی هستم. در طول سال‌های تحصیل‌ام بارها تحقیر و ناتوانی را تجربه کرده‌ام.
بارها به اتهام کاری که از نظر قانون تخلف تلقی نمی‌شود مورد بازخواست قرار گرفتم. هرچه پرسیدم بر اساس کدام آیین‌نامه مرا بازخواست می‌کنید، تنها جمله‌ای تکراری شنیدم: «می‌دونی با کی داری حرف می‌زنی؟ من قانون ام، پدرت رو در می‌آرم.»
هرچه تکرار کردم که من کاری خلاف قانون انجام نداده‌ام، با لحنی تهدیدآمیز با من برخورد شد: «پاشو بیا بریم حراست مرکزی حالی‌ات کنم حق با کی‌ه»، «حکم تعلیق که خوردی یا اخراج شدی می‌فهمی قانون طرف کی‌ه».
اما مجرم واقعی آن‌ها بودند. چرا که با ایجاد ترس و وحشت و ناتوانی سعی می‌کردند مرا مجبور به قبول اتهام کنند و در آخر با گرفتن یک تعهد کتبی بگویند خیلی لطف کردیم که اخراج‌ات نکردیم.
فضای دانشگاه ما خشن است. این تجربه‌ی زیسته‌ی من است. مدرکی هم برای اثبات حرف‌هایم ندارم به جز این‌که بگویم من دروغ‌گو نیستم؛ می‌دانم اکثر شما حداقل یک بار مخاطب این نوع لحن خشن از جانب حراست و یا حتی مسئولان آموزش بوده‌اید.
من تا امروز هیچ تعهدنامه‌ای را امضا نکرده‌ام، چرا که قانون به نفع من بود و اگر قدرت هم با من نباشد مجبور است کوتاه بیاید. چون دانشجویی را که به حقوق‌اش آگاه باشد نمی‌توان تهدید توخالی کرد!».

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95

Read 213 times