بیانیه جمعی از دانشجویان در پی تصادف اتوبوس دانشگاه صنعتی شاهرود با دو دختر دانشجو

07 دی 1395 - 

دانشجو آنلاین 95/10/7:«جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود در پی تصادف اتوبوس دانشگاه با دو دختر دانشجو بیانیه ای صادر کردند. دراین بیانیه آمده است.
در بررسی این حادثه بازخوانی چند نکته زیر ضروری به نظر میرسد :  وقتی دانشگاهی دانشجو می پذیرد موظف است متناسب با آن امکانات در اختیار دانشجو قرار دهد. آنچه که در این چندماهه  اخیر بیش از هرچیز نمایان شد وضعیت نامناسب  سرویس های حمل و نقل دانشجویی و عدم مدیریت و نظارت بر کار آنها بود.
 مواردی از قبیل، نبودن ظرفیت کافی برای جابه جایی تمامی دانشجو ها و  پر شدن بیش از اندازه اتوبوس ها، دیر آمدن و زود رفتن اتوبوس ها و عدم نظارت دقیق بر ساعات حرکت آنها، تغییر بی حساب و کتاب و خودسرانه ساعات حرکت سرویس ها، رفتار زشت و زننده رانندگان در برخورد با دانشجویان که نه تنها در سطح دانشجو بلکه در سطح دانشگاه هم نیست و...
 تصادف خونین در پردیس فناوری های نوین که طی آن دو نفر از دانشجویان دختر به شدت مجروح و راهی بیمارستان شدند در حالی اتفاق افتاد که محل تصادف میدان پردیس و ساعت تصادف دقیقا زمان تعطیلی کلاس ها و شلوغی معابر اصلی دانشگاه بود و طبیعتا در چنین زمان پر رفت و آمدی باید اتوبوس در میدان با سرعت کم حرکت کند ولی انگار راننده بی فکر به این مسائل هیچ گونه توجهی نداشته است.
در صورت عدم پاسخگویی و شفاف سازی مسئولین  اعتراضات را در سطوح بالاتر مانند تجمع یا تحصن مورد بررسی قرار خواهیم داد.»

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95