بیانیه کنشگران صنفی آموزش به مناسبت دستگیری و انتقال مجددآقای عبدی به اوین

01 آذر 1395 - 

دانشجو آنلاین 95/9/1:«کنشگران صنفی آموزش  به مناسبت دستگیری و انتقال  مجدد دبیر کل کانون صنفی فرهنگیان ایران به اوین بیانیه ای صادر کردند
آبان ماه امسال باردیگر شاهد دستگیری بازداشت و زندانی شدن یک معلم فداکار به جرم حمایت و دفاع از خواسته های فرهنگیان بودیم .موضوعی که متاسفانه بارها و بارها شاهد بودیم و هیچ گاه دولتمردان علیرغم وعده های انتخاباتی خود نتوانستند این مشکل را حل نمایند.
 برخورد با فعالان صنفی فرهنگی  چالشی بزرگ برای دولت یازدهم است که علی رغم گذشت بیش از سه سال ، همچنان این وعده ی مهم دولت که همانا رفع محدودیت جهت فعالیت  فعالان صنفی ست معطل مانده است.
با باز شدن فضای نقد و انتقاد امکان طرح این سؤال مهیا شده است که جرم امثال جناب عبدی که هیچ هدفی جز تحقق خواسته های صنفی برحق فرهنگیان را نداشته چیست و چرا به دلیل چنین خواسته های معقولی که اتفاقا" آرمان جامعه فرهنگیان کشور است، باید محکوم شده و روانه ی اوین گردد. این در حالی ست که وقوع و بر ملا شدن فسادهای اقتصادی، موجب سلب اعتماد مردم او  مسولین گردیده و  مهمترین اصل قضایی یعنی "وحدت رویه قضایی" کاملا فراموش وهیچ گاه  رعایت نمی شود .
سوال اساسی جامعه ی فرهنگیان بعنوان بزرگترین قشر فرهنگی کشور این است آیا مطرح نمودن مشکلات آموزش و پرورش اعم از مشکلات آموزش خصوصی، ناکارایی در مدیریت آموزش و پرورش و تضییع حقوق فرهنگیان و نیز آینده سازان این کشور اقدام علیه امنیت ملی است!!؟؟
"کنشگران صنفی آموزش" ضمن حمایت از اندیشه های صنفی جناب عبدی و درخواست آزادی هر چ سریعتر ایشان  ، از وزیر محترم آموزش و پرورش می خواهد که با ورود به پرونده فعالان صنفی، زمینه را برای ایجاد نشاط و همدلی در آموزش و پرورش مهیا کند.
کنشگران صنفی آموزش فارس-             24آبان 95».

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95