بيانيه شوراي دانشجويي سازمان نظام پرستاري در مخالفت با كمك پرستاري

24 آبان 1395 - 

دانشجو آنلاین 95/8/24 :«روز شنبه 22 آبان 95 شورای دانشجویی سازمان نظام پرستاری  به منظور برچیده شدن کمک پرستاری توسط وزارت بهداشت  بیانیه ای صادر کرد. در این برنامه از جمله آمده است:
« ....  متأسفانه در سيستم بهداشت و درمان كشورمان جرياني حاكم بر وزارت بهداشت وجود دارد كه به دليل زياده خواهي و منفعت طلبي هاي گروه خاصي، همواره و در همه دولت ها به دنبال تضعيف حرفه پرستاري بوده است.
اين جريان اعتقادي به پرستاري آكادميك ندارد و بيشتر به دنبال نيروهاي ارزان و تسليم بوده است كه بتوانند از آن سوء استفاده هاي مختلف را داشته باشند كه از سال هاي گذشته به شكل هاي مختلف مثل پرستاري ۶ ماهه، پرستار مهارتي و … ظهور و بروز پيدا كرده است. ولي با اعتراض دانشجويان و پرستاران عقب نشيني كرده اند، اما در ۳ ساله اخير به علت قوت گرفتن اين جريان و همكاري منتصبين خود در حوزه پرستاري و اضافه شدن رانت هاي مالي، كار را سخت تر و پيچيده تر نمود و با تبليغات خلاف واقع و فريبنده و بدون مجوزهاي لازم و بر خلاف مقررات عنواني را به اسم بهياري يك ساله ايجاد كرده و تعدادي از جوانان جوياي كار و ناآگاه را جذب نموده است. به علت عدم رعايت مقررات و مخالفت دستگاه هاي ذيربط اسم اين دوره به كمك پرستار يك ساله تغيير نام داد و به علت جذابيت هاي مالي براي اشخاص و يا گروهي خاص طي يك سال از نا آگاهي شركت كنندگان اين دوره سوء استفاده كرده و با افزايش تعداد آموزش ديدگان سعي در فشار بر مسئولين دارند كه بايد براي آنها رده شغلي ايجاد كرد، فارغ از اينكه چه تبعاتي براي مردم و حرفه پرستاري خواهد داشت».
شوراي دانشجويي نظام پرستاري در انتهای بیانیه نوشته است:‌ ضمن ابراز تأسف از بي توجهي مسئولين وزارت بهداشت به دغدغه هاي جامعه پرستاري كشور با قاطعيت تمام از وزير بهداشت و درمان خواستار “برچيده شدن بساط كمك پرستاري و كاهش دغدغه جامعه دانشجويي كشور” بوده و اعلام ميدارد اين شورا در خصوص اين موضوع از هيچ تلاش و پيگيري فروگذار نخواهد كرد و در صورت ادامه روند موجود در اين زمينه شفاف سازي خواهد كرد“. »

خبرهای ما را میتوانید در کانال تلگرام نیز دنبال کنید

 https://telegram.me/DaneshjoOnline95