محیط زیست – جان باختن «سیزده هزار ایرانی »دراثر آلودگی هوا درسال ۹۴

6
96
جان باختن «سیزده هزار ایرانی »دراثر آلودگی هوا درسال ۹۴

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۸/۳-فاجعه آلودگی هوا درایران هم مانند تمامی فجایعی که برسرمردم ایران هوار شده است هرروزابعاد گسترده تری میگیرد
سرپرست گروه «سلامت هوا» ازمرگ ۱۲۸۹۷ نفردرسال ۹۴ خبرداد
عباس شاهسونی در نشست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور مسعود تجریشی معاون سازمان محیط زیست و نمایندگان تعدادی از دستگاه‌ها در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: “طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، به دلیل مرگ ۴.۲ میلیون انسان در اثر مرگ منتسب به آلودگی هوا، این عامل به عنوان پنجمین مولفه موثر در مرگ و میر شناخته شده است”.
غلظت ذرات معلق در ایران فاصله بسیاری با استاندارد جهانی دارد
وی تاکید کرد: “نتایج پایش‌ها نشان می‌دهد که میانگین غلظت ذرات از سال ۹۲ تا سال ۹۴ از مقدار ۳۹ میکروگرم به ۳۱.۷ میکروگرم کاهش پیدا کرده است اما میانگین غلظت آلاینده‌ها نسبت به استاندارد جهانی سه برابر است. چون بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی میزان ذرات معلق ۲.۵ میکرون در حد استاندارد ۱۰ میکروگرم است، ولی میانگین ذرات معلق ۲۵ شهر ایران در سال ۹۴ به ۳۱.۷ میکروگرم می‌رسید. بنابراین با استانداردهای جهانی فاصله بسیار داریم”.
به گفته وی، محاسبه مرگ منتسب به آلودگی هوا در ۲۵ شهر کشور با جمعیت ۳۰ میلیون نشان می‌دهد که در سال ۹۴، ۱۲ هزار و ۷۹۸ نفر مرگ منتسب به آلودگی هوای ناشی از ذرات معلق داشتند. این افراد معمولا مبتلایان بیماری‌های قلبی و عروقی بودند که بیماری آنها از طریق حضور مکرر در فضای آزاد تشدید و منجر به مرگ آنها می‌شود.
شاهسونی گفت : حدود ۳۷۰ هزار مرگ به طور سالانه داریم،که “از این تعداد در سال ۹۴، ۱۲ هزار و ۸۹۷ نفر مرگ منتسب به ذرات معلق داشتند. لازم به ذکر است که در برخی شهرها مثل اهواز میانگین ذرات معلق ۲.۵ میکرون شش برابر حد استاندارد است. بنابراین نمی‌توان اعداد و ارقام به دست آمده در این محاسبه را به سایر شهرها نیز تسری داد”.
خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

 

6 كامنت ها

  • باسلام
   وباتشکر از انعکاسات شما
   ما منتظر انتقادات و رهنمودهای شما برای ارتقا کارمان هستیم زیراکه این رویکرد تان یک کا رجمعی انجام میدهیم
   موفق باشید
   دانشجو آنلاین

 1. Unquestionably Ьelieve that that yߋu stated. Ⲩouг favourite reason appeared tⲟ bе on the internet tһe simplest factor tߋ keep іn mind
  оf. І ѕay to you, І definitely ɡet annoyed ѡhile people tһink about concerns tһat they just Ԁon’t recognise aboᥙt.
  You controlled to hit the nail upοn thе һighest as welⅼ aѕ outlined oᥙt the
  whoⅼe tһing ᴡithout һaving sixe effеct , people could takee ɑ
  signal. Will ⅼikely be again to gget more. Thɑnk you

  • باتشکر از انعکاس شما که باعث ترغیب ما برای تلاش بیشتر جهت اطلاع رسانی میشود
   منتظر انعکاسات دیگر شما هستیم
   دانشجو‌آنلاین

  • سلام
   وباتشکر
   ازاینکه انعکاسات شما باعث دلگرمی ما برای ارتقا کارمان میشود
   منتظر نکاتتان هستیم
   خدانگه دار

گذاشتن پاسخ