جهان-آیا این عکس راز ناپدید شدن املیا ارهارت را برملا می‌کند؟

0
188
آیا این عکس راز ناپدید شدن املیا ارهارت را برملا می‌کند؟
آیا این عکس راز ناپدید شدن املیا ارهارت را برملا می‌کند؟

دانشجو آنلاین ۱۳۹۶/۴/۱۹-براساس عکسی که به تازگی از املیا ارهارت، خلبان پیشگام آمریکایی به دست آمده، احتمال داده می‌شود که او در زمانی که در ژاپن بازداشت بود، جان خود را از دست داده باشد نه در یک سانحه هوایی بر فراز اقیانوس آرام.
در صورتی که چنین نظریه‌ای درست باشد، در این صورت یکی از اسرارآمیزترین حوادث تاریخ هوایی حل خواهد شد.
املیا ارهارت در جریان پروازی بر فراز اقیانوس آرام در سال ۱۹۳۷ ناپدید شد.
ناپدید شدن اسرارآمیز او تاکنون با گمانه‌زنی‌های بسیاری همراه بوده است.
در تصویری که به دهه ۱۹۳۰ برمی‌گردد، شخصی دیده می‌شود که احتمالا املیا ارهارت را در جزایر مارشال نشان می‌دهد. ژاپنی‌ها این جزایر را بعدا به تصرف خود درآورند.
این مدرک تازه که شاهدی برای تئوری قدیمی ناپدید شدن خانم ارهارت محسوب می‌شود، عکسی سیاه سفید است که درآرشیو ملی آمریکا پیدا شده است.

در این عکس گروهی از مردم را در بارانداز نشان می‌دهد. این عکس در یکی از جزایر مارشال و احتمالا توسط یک جاسوس آمریکایی گرفته شده است.
ممکن است ارتباط کمی بین این عکس و خلبان اسطوره‌ای وجود داشته باشد.
املیا ارهارت پنج سال قبل از این که ناپدید شود به عنوان اولین زن که توانست بر فراز اقیانوس آرام به تنهایی پرواز کند، به شهرت رسید.

ادعا شده یکی از افرادی که در این عکس پشت به دوربین دیده می‌شود احتمالا املیا ارهارت باشد. همچنین گفته شده فرد دیگری هم که در این عکس در طرف چپ او دیده می‌شود فرد نونان، کمک خلبان او در آخرین پرواز است.
در سمت راست این عکس، بخشی وجود دارد که واضح نیست و ادعا شده که هواپیمای خانم ارهارت است.
این عکس را شبکه خبری ان‌بی‌سی قبل از پخش مستندی در این باره منتشر کرده است.
در پیش نمایش این مستند دو کارشناس با توجه به اندازه‌های تنه زن در این تصویر از این ادعا که او املیا ارهارت است، حمایت می‌کنند.
آنها همچنین براساس دندان‌ها و وضعیت موی فرد دیگر در این تصویر معتقدند که این عکس متعلق به کمک خلبان فرد نونان است.

ریک گلیسپای، نویسنده کتاب”پیدا کردن آمیلیا” معتقد است که در عکس جدید خانم ارهارت و کمک خلبانش دیده نمی شوند
داستان‌ها و شکارچیان اسرارآمیز
این ادعا باعث شده که یکی از تئوری‌های موجود این باره که چه اتفاقی برای املیا ارهارت و کمک خلبانش افتاد، تقویت شود.
خانم ارهارت درجریان تلاشی که برای پرواز به دور جهان داشت، ناپدید شد. او سعی داشت برای سوختگیری به جزایر هالند در اقیانوس آرام برود.
توضیح رسمی در این باره این است که او نتوانست این جزیره را پیدا کند.، ارتباطش را هم از دست داد، سوختش تمام شد و پس از آن در اقیانوس سقوط کرد.
اگرچه این توضیحات در سطح وسیعی پذیرفته شده، اما مدرکی مثل لاشه هواپیما وجود ندارد که از این نظریه پشتیبانی کند.

دو نظریه دیگر هم درباره ناپدید شدن خانم ارهارت وجود دارد، یکی اینکه او به هنگام نشستن در جزایر مارشال و یا در نزدیکی این جزایر دچار سانحه شد، و یا این که او به جزیره نیکو مارورو در نزدیکی کریباتی رفت و در آن جا درگذشت.
برای هر دو این نظریه‌ها هیج مدرک مستدلی وجود ندارد، اما این مانع از آن نشده که مورخان آماتور و حرفه‌ای در مورد آن‌ها کندو کاو نکنند.
در سال ۱۹۴۰ در جزیره نیکومارورو بخش‌هایی از اسکلتی کشف شد که در ابتدا تصور شد این اسکلت متعلق به املیا ارهارت است، اما پزشکان در آن زمان دریافتند که این اسکلت‌ها متعلق به یک مرد است.
بهه هرحال نتیجه‌ مستند شبکه ان بی سی براساس این عکس، این است که ژاپنی‌ها املیا ارهارت را گرفته، و سپس او را زندانی کرده‌اند، و او در نهایت به عنوان یک زندانی جنگی درگذشته است.
ژاپنی‌ها در جنگ جهانی اول جزایر مارشال را از آلمان‌ها گرفته و قبل از حمله سال ۱۹۴۱ به پرل هاربر این جزایر به پایگاه نظامی مهمی برای ژاپنی‌ها تبدیل شد.
شبکه خبری ان بی سی گفته که درآرشیو ژاپنی‌ها مدرکی که حاکی از زندانی بودن خانم ارهارت باشد، وجود ندارد. اما با توجه به این که مدارک بسیاری از آرشیوهای آن‌ها گم شده، بنابراین لزوما ثابت نمی‌شود که این نظریه نادرست است.

خبرهای ما را در این کانال دنبال کنید
https://telegram.me/DaneshjoOnline95

گذاشتن پاسخ